Propozycje dla Rodziców

Rodzice – Dzieciom

Bez rodziców edukacja przedszkola pozbawiona byłaby rodzinnego ciepła i pełnowartościowego rozwoju dziecka. W związku z tym  prosimy rodziców aby zechcieli wesprzeć nasze działania skierowane do dzieci swoją obecnością.

WSPÓLNE CZYTANIE czyli “W świat z książką w dłoni…”

Zapraszamy zatem do udziału w realizowanym programie„Cała Polska Czyta Dzieciom” –nauczycielki poszczególnych grup zapraszają chętnych rodziców do czytania dzieciom ciekawych bajek, baśni czy opowiadań. Rodzic może przynieść z domu wartościową lekturę lub skorzystać z propozycji nauczyciela. Dla dziecka, to ogromne wyróżnienie, że jego rodzic czyta wszystkim jego koleżankom i kolegom.

TEATR RODZICIELSKI

To także jedna z propozycji  naszego przedszkola. Rodzice – artyści przy wsparciu nauczycielek każdego roku przygotowują przedstawienie dla dzieci z okazji np. Jasełek i Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Wszystkich, którzy mają wątpliwości co do swoich umiejętności scenicznych pragniemy przekonać, że udział w naszym Teatrze to przede wszystkim świetna zabawa, podziw w oczach własnego dziecka i wielka satysfakcja, że wystąpiło się przed najwspanialszą publicznością na świecie.

„OPOWIEDZ NAM”

Wszystkich rodziców, którzy chcieliby opowiedzieć dzieciom o tym co robią w życiu zawodowym, gdzie byli na rodzinnej ciekawej wycieczce, chcących zaprezentować swoje umiejętności np. plastyczne czy muzyczne serdecznie zapraszamy do współpracy.

Jesteśmy otwarte na Państwa propozycje działań skierowanych do dzieci, w których mogliby nas Państwo wesprzeć. Być może ktoś z Państwa ma możliwość zaproszenia dzieci do własnego miejsca pracy, ktoś inny ma ciekawą kolekcję znaczków lub pielęgnuje inne hobby, które może być dla dzieci ciekawostką. Pamiętajmy, że to co dla nas dorosłych może być szarą codziennością, dla dziecka może być niezwykłą przygodą.